X

דבר המפרסמים

לסגירה לחץ על ה X שבצד ימין למעלה

קרא חפשי - מאמרים לקריאה חפשית

איך לשמור על הפוליש של רצפת הבית


ביחד עם האביב הזורע רצון להתחדשות בכל פינה, בחרתם גם אתם לחדש את הבית שלכם ואת הרצפה. בחרתם לבצע פוליש מקצועי שהחזיר את הברק למרצפות ונתן להן שכבת הגנה מפני שריטות בעתיד.

רצפת הבית שלנו היא מראה כוללת לבית כולו. כאשר הרצפה חסרת ברק ומכוסה שריטות וכתמים, הבית כולו נראה מוזנח ומלוכלך. גם ם תקפידו לנקות אותו באופן יסודי מידי יום. לכן ככל הנראה בחרתם לבצע פוליש לרצפה ישנה לרצפת הבית שלכם.

ככל הנראה התהליך החל בבדיקה קפדנית ובחיפוש אחר חברת פוליש מקצועית. השאלה איך לבחור חברת פוליש מורכבת, והשאיפה לגלות, כי בחרתם בחברה מקצועית שביצעה את העבודה בעזרת חומרים איכותיים וכלים מקצועיים. ביצוע פוליש בצורה מקצועית, יסודית ואיכותית תבטיח כי השמירה עליו תהיה קלה יותר. בחירת סוג הפוליש אותו ביצעתם משפיעה באופן ישיר על עמידות הפוליש ועל דרך הטיפול בו. 

מהו בעצם פוליש ואילו סוגי פוליש קיימים?

פוליש (מירוק / הברקה בלעז) היא פעולה מעניקה לרצפות מראה רענן, נקי ומבריק. קיימים 3 סוגי פוליש עיקריים. פוליש קריסטל, פוליש ווקס ופוליש אקרילי. לכל סוג פוליש המאפיינים שלו ולכן ניתן למצוא את סוג הפוליש המתאים ביותר לך בקלות וביעילות.

פוליש ווקס- פוליש ווקס הוא פוליש הנפוץ בעיקר בדירות שכורות. פוליש ווקס מעניק ברק לרצפות, הוא קל לביצוע בהשוואה לסוגי הפוליש האחרים, הוא זול, אך הוא עמיד לזמן קצר יחסית. הוא אינו כולל ליטוש של הרצפות להסרת כתמים ושריטות והוא מתבצע בזמן קצר. לפוליש ווקס יתרונות המחיר והמראה, אך חסרונותיו הבולטים הם בעמידות ובעובדה כי החומר השעוותי הנמרח על הרצפות סופח אליו סימני גרירה ושריטות. גרירת חפצים כבדים עשויים לפגוע במראה באופן משמעותי. בנוסף, פוליש ווקס מחליק והוא אינו מתאים לשימוש באזורים בהם יש תנועה רבה של הולכי רגלף ובעיקר ילדים ומבוגרים.

פוליש קריסטל- פוליש קריסטל הוא פוליש נפוץ במיוחד מאחר והוא מעניק לבית הברקה קריסטלית מרשימה ההופכת את הרצפה למראה. המראה הנקי מקרין יוקרה ואסתטיקה. פוליש קריסטל הוא סוג הפוליש הנפוץ ביותר בבתים פרטיים, בדירות, בבנייני משרדים, בבתי מלון וכד'. תהליך הפוליש הקריסטלי מורכב יותר והוא כולל ליטוש של הרצפות על מנת להעניק לרצפות מראה נקי ואחיד. פוליש קריסטל הוא פוליש עמיד לאורך זמן, הוא אינו מחליק והוא אינו סופח אליו כתמים או סימנים ולכן הוא אטרקטיבי במיוחד. סוג הפוליש האחרון הוא פוליש אקרילי.

פוליש אקרילי- פוליש אקרילי נפוץ במיוחד בהיכלים גדולים, במקומות ציבוריים בהם יש תנועת הולכי רגל גדולה, בנוסף, הפוליש האקרילי נפוץ מאוד במעבדות ובחדרי חשמל מאחר והוא מבודד ומונע חשמל סטטי. הפוליש האקרילי עמיד במיוחד, הוא אינו מחליק והוא אינו נשרט או נפגע מחומרים כימיים חזקים. הוא מעניק לרצפות מראה אסתטי ונקי אך לא מבריק באופן משמעותי.

 

איך שומרים על הפוליש מבריק לאורך זמן?

סוגי הפוליש הנפוצים ביותר לביצוע בבתים פרטיים הם פוליש ווקס ופוליש קריסטל. לכל סוג פוליש יש את היתרונות והחסרונות שלו, ועל כל סוג פוליש אנו שומרים בצורה אחרת על מנת לשמור על הברק לאורך זמן. ראשית, עלינו לוודא מהו סוג הפוליש שאותו ביצענו. להימנע מגרירת ריהוט כבד ומשימוש בחומרי ניקיון כימיים העשויים לפגוע בשכבת הברק.

שמירה על פוליש ווקס לאורך זמן:

ווקס פירושו שעווה. בביצוע פוליש ווקס מורחים על הרצפות שכבת שעווה המבריקה את הרצפות ומעניקה להן מראה רטוב.שכבת השעווה אמנם מתייבשת ומקשה, אך היא נשארת רכה יחסית וגרירת רהיטים, חפצים כבדים וחדים פוגמים בה ומשאירים עליה סימנים שאינם ברי תיקון. לכן השלב הראשון בשמירה על פוליש ווקס הוא הימנעות מגרירה ושחיקה. 

בנוסף, יש להקפיד לשטוף את הרצפות בחומרים מתאימים בלבד! לאחר ביצוע פוליש ווקס, הרצפה מצופה בשכבה עדינה אשר חומרים כימיים עלולים לפגוע בה. לכן, מומלץ לשטוף את הרצפות במים בלבד. אם ברצונכם לחזק את שכבת ההגנה ולהוסיך גם ניחוח של ניקיון, ניתן להשתמש בחומרי ניקוי ייעודים לפוליש ווקס כמו "סנו סופר פוליש" למשל, שמוסיך שכבת מגן וברק לרצפות. 

שמירה על פוליש קריסטל לאורך זמן:

פוליש קריסטל הוא פוליש עמיד משמעותית מפוליש ווקס. לאחר ליטוש המרצפות, נמרחת שכבה על הרצפות המבריקה אותן ומעניקה להם מראה רטוב וזוהר כשל מראה. בתהליך הפוליש הקריסטלי, מוחדרת שכבת חומר לרצפות בתהליך חימום המחדיר את החומר עמוק אל הרצפות, ולאחר התייבשות החומר הוא הופך לקשה ועמיד. אך גם הוא אינו חסיםן מפני גרירת רהיטים כבדים או חדים. לעומת הפוליש ווקס, ניתן לגרור על הפוליש הקריסטלי ריהוט קטן כמו כיסאות, ארוניות ושידות קטנות. אך חפצים גדולים יותר כמו ארונות ומיטות זה כבר נושא אחר. לכןו, ההמלצה הראשונה היא להימנע מגרירת חפצים גדולים. ההמלצה השנייה היא להתקין לכלל הריהוט בבית מגן סיליקון או לבדף אשר יקל משמעותית גם בגרירת הריהוט וגם ימנע חיכוך של הרצפה עם העץ או המתכת ויצמצם משמעותית את האפשרות לשריטות. 

גם רצפות עם פוליש קריסטל ניתן ורצוי לשטוף במים נקיים בלבד. אך מומלץ גם להתשמש בחומרי ניקוי ייעודיים המתאימים במיוחד לפוליש קריסטל כמו "סנו מגן קריסטל" ודומים אשר ניתן למצוא בכל מרכול.

עם שמירה ותחזוקה נכונה, תוכלו להינות מהתוצאות המבריקות לאורך זמן.