X

דבר המפרסמים

לסגירה לחץ על ה X שבצד ימין למעלה

קרא חפשי - מאמרים לקריאה חפשית

כל מה שצריך לדעת על הסרת משקפיים בלייזר


ללייזר שימושים רבים ושונים והוא כלי המשמש את עולם הרפואה שוב ושוב. השימוש בלייזר חייב להיעשות אך ורק באמצעות ידיים מקצועיות ביותר. רופאי עיניים מנוסים עשויים להיות מומחים בתחום השימוש בלייזר לצורך הסרת המשקפיים.

כך, באמצעות קרני הלייזר מבוצע הליך ניתוחי שבסופו ישנו שיפור באיכות הראייה עד לכדי הסרת המשקפיים. מדובר בגילוי עצום שמאפשר להסיר משקפיים לרבים. כמו כן, ניתוח להסרת משקפיים בלייזר מוכר כניתוח בעל אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד.

העתיד כבר כאן

לכל המתעניין, כדאי מאד לדעת שמדובר בתהליך עתידני ומדהים ממש. אם אתם מעוניינים לעבור ניתוח לייזר לא תצטרכו להיות תחת הרדמה כללית, אתם חלק מהניתוח, ערים לחלוטין, מודעים למה שקורה ולא מרגישים בכאב במהלך התהליך. אין בעיה שהעיניים ינועו במקומן והתזוזה אינה מסכנת את המנותח.
זאת ועוד, מדובר בהליך קצר ופשוט, חצי שעה בידיים של מומחה ואתם בחוץ. חצי שעה שכוללת הכנה, סיום ופעולה. אין ספק שמדובר בלעשות את הבלתי אפשרי. ניתוח עתידני במיוחד.

מה הן ההשלכות?

ההשלכה המרכזית של הסרת משקפיים בלייזר היא כמובן השיפור באיכות הראייה והסרת המספר עד להסרת המשקפיים. אולם, ישנן גם מעט השלכות אחרות כגון- צורך להימנע מלחץ על האישונים בפעולות כגון צניחה או צלילה וכדומה. אלה הן הגבלות קלות להמשך החיים שעשויות להעמיד את הצלחת הניתוח בסיכון.

יודעים יותר

הסרת משקפיים בלייזר היא פעולה מקובלת, פופולארית ומוצלחת במיוחד. הפעולה העתידנית אינה מפסיקה להתפתח. יותר ויותר ידע נצבר כך שכיום ניתן לצפות את עמידות ההליך עבור כל אחד ואחת, את גורמי הסיכון השונים, את המאפיינים שעשויים לגרום לנסיגה במספר במקום לשיפור וכך הלאה. כל אלו תורמים לפעולת ההסרה להיות בטוחה ומוצלחת יותר.

הסרת משקפיים בלייזר – כך זה עובד

הדיוק של הלייזר ויכולת החיתוך הטובה שלו הופכת אותו לאחד האמצעים היעילים ביותר לביצוע של ניתוחים להסרת משקפיים. למעשה, הלייזר משמש לשתי שיטות שונות של הסרת משקפיים - שיטת הליטוש ושיטת החיתוך. בשיטת החיתוך יוצרים חתך בקרנית ומעין מתלה, על מנת לעצור את הירידה בראייה. בשיטת השיוף מרימים את שכבת האפיתל העליונה שעל הקרנית, ובאמצעות קרן הלייזר משייפים את השכבה שמתחתיה. שתי השיטות הללו הן שיטות בסיסיות לניתוחי הסרת משקפיים, וניתן לבצע אותן באמצעים שונים, ולא רק על ידי לייזר. אולם השימוש בלייזר להסרת משקפיים הוא הנפוץ ביותר, כאמור, בשל הדיוק המרבי שמעניקה קרן הלייזר.

סיכונים בהסרת משקפיים בלייזר

חשוב לדעת כי למרות הדיוק הרב, הסרת משקפיים בלייזר אינה נטולת סיכונים. עם זאת, הסיבוכים והסיכונים של הניתוח נדירים יחסית, ורובם גם ניתנים לתיקון מיידי. הסיכון הגדול ביותר שעדיין קיים הוא ירידה חוזרת בראיה לאחר הניתוח. במרבית המקרים, אם הדבר מתרחש, ניתן פשוט לחזור על הניתוח.

סיכונים אחרים הנפוצים בביצוע של ניתוח הסרת משקפיים בלייזר הם זיהומים ודלקות, אולם כמעט בכל הקרים דלקות אלו נעלמות באופן מיידי בזכות האנטיביוטיקה הניתנת למטופלים מיד לאחר הניתוח.

ישנם אנשים עבורם ניתוח לייזר להסרת משקפיים עלול שלא לעזור ואפילו להוביל לנסיגה בראייה. לפניכם קריטריונים עבור האנשים המתאימים להליך.

מי יכול לעבור הסרת משקפיים בלייזר?

1. ישנם מאפיינים אישיים של כל אדם שעשויים להשפיע על התהליך. ראשית, יש להיות מעל לגיל שמונה עשרה בשביל להיות מתאים לניתוח הלייזר. שנית, יש לקחת בחשבון שמדובר בהליך שעשוי להיות כואב ומגביל לתקופה מוגבלת ויש להיות בעלי סיבולת לתקופה זו.

2. יציבת המספר חשובה מאד. זאת אומרת, אדם שמספר הראייה שלו השתנה במהלך חצי השנה האחרונה או אדם שמספרו באופן כללי איננו יציב אינו מתאים לניתוח זה. במידה וייקח בו חלק, הוא עשוי לסבול מנסיגה בראייה במקום שיפור.

3. מספרי ראייה נמוכים במיוחד מצריכים שקילה נוספת. קיים אחוז אחד של משתתפים עם מספר נמוך שסובלים מנסיגה בראייה לאחר הניתוח ולכן, מספרים קטנים מצריכים לבחון את היכולת של התוצאות לשנות באופן מהותי את איכות הראייה.

4. אנשים החולים במחלות שונות כגון סכרת, או אנשים בעלי מגבלות ראייה מאד ספציפיות כגון- היפראופיה, עשויים שלא להתאים לניתוחי הלייזר. לכן, בכל מקרה של מחלה מכל סוג שהוא יש ליידע את צוות הרופאים.

5. נשים צעירות שמתכננות משפחה גדולה וטרם עברו לידה עשויות לסבול מנסיגה בראייה עם כל לידה. עבור נשים בעלות שיקול שכזה יש לקחת בחשבון את מידת היכולת של ניתוח הלייזר להשפיע על איכות הראייה למשך השנים הבאות. ישנה כמובן אפשרות לעבור את הניתוח בכל מעל גיל שמונה עשרה אך כדאי לדעת את התוצאות האפשריות.

תהליך ההחלמה מהסרת משקפיים בלייזר

התלות בין תהליך ההחלמה לאופי ההליך:

הקידמה תרמה רבות לפעולות הנכללות בתוך ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר. כיום, ישנן גישות שונות ושיטות שונות וישנה התאמה בין מקרה לכל שימוש בשיטה אחת והעדפתה על פני האחרת. כאשר מתייחסים לתהליך ההחלמה, לא ניתן להתעלם מכך שמדובר בניתוח.

על אף שהסרת המשקפיים באמצעות לייזר היא הליך ניתוחי פשוט ומהיר, ישנו תהליך החלמה לאחריו. כמו כן, ישנו קשר בין סוג ההליך הניתוחי שבוצע למאפיינים ההחלמה.

דוגמאות לתהליכי החלמה שונים

כפי שהוזכר לכל ניתוח החלמה אחרת. למשל, ניתוח בטכניקה של לאסק הוא ניתוח המלווה בהחלמה שעשויה להיות מלווה במידה מסוימת של כאבים. כמו כן, ייתכנו גם חוסר נוחות כללי, צריבות בעין ועוד. בשיטה אחרת, הניתוח עשוי שלא להיות מלווה בכאבים כלל. עם זאת, השמירה על ההיגיינה לאחריו היא קריטית להצלחה. בשיטה שלישית המיועדת לצורך הסרת משקפיים בלייזר, תהליך ההחלמה יכלול מספר ימים בודדים.
אולם, הוא עשוי להיות מלווה ברגישות לסנוור, ביובש בעיניים, בנסיגה של הראייה ועוד.

נדרשת סבלנות: תהליך ההחלמה מהסרת משקפיים בלייזר ייחודי לכל אדם ולכל שיטה. כאשר אתם ניגשים לעבור את הניתוח עליכם להיות ערים לתופעות הלוואי המאפיינות את תהליך ההחלמה על מנת להאריך את התאריך הנוח ביותר עבור ביצוע ההליך הרפואי וכן לצורך שקילה נוספת של הניתוח שאתם הולכים לעבור. למרות שניתוחי לייזר הם פשוטים ומקובלים, אין לזלזל בתהליך ההחלמה.

בררו את תהליך ההחלמה הייחודי לכם

כפי שהוזכר, לכל שיטת ניתוח תהליך החלמה שונה. בזמן בדיקת ההמאמה להסרת משקפיים בררו מה היא השיטה בה אתם הולכים להיות מנותחים (פי אר קיי או אינטראלאסיק) וודאו מהם הם מאפיינים ההחלמה הייחודיים לשיטה זו. ייתכן כי תוכלו לדון בהחלמה עם המנתח ולהבין יותר מדוע נבחרה שיטה אחת על פני אחרת.