X

דבר המפרסמים

לסגירה לחץ על ה X שבצד ימין למעלה

קרא חפשי - מאמרים לקריאה חפשית

איך לבחור חברת ניקיון


יש שיאמרו שניקיון הוא המכה ה- 11. אין ספק שבית נקי הוא תנאי הכרחי לחיים תקינים ובריאים. אך אנו מגיעים לצמתים רבים בחיינו בהם אנו אומרים לעצמנו – די.

בדרך כלל כשרוכשים משהו "חדש מהניילונים" הוא מגיע נקי ומבריק. כשמדובר בדירה או בית הנושא שונה בתכלית. בדומה לניקיון הדירה אחרי שיפוץ כך גם ניקיון בתים חדשים.
שאריות של חומרי בניין בכל מקום, הררי זבל ואבק, שאריות צבע ורובה, חול בכל מקום, כתמי צבע על החלונות והשקעים ועוד הפתעות רבות שעלולות להתגלות. כמו רצפה שחוקה וחסרת ברק לדוגמא.
ברב המקרים, מרגישים שהנושא אבוד מראש ובוחרים להעסיק חברת ניקיון טובה במיוחד אשר תעניק לנו את החוויה שאין שנייה לה  – כניסה לבית נקי ומצוחצח.

אז איך בוחרים את חברת הניקיון שתעניק לכם את התוצאות הטובות ביותר בעבור הכסף שלכם?

ראשית, רצוי לערוך סקר מקיף בנושא חברות הניקיון המובילות ביותר במדד ההמלצות. חברות ניקיון טובות זוכות לשלל המלצות ברשת. חשוב לבדוק שברשות חברת הניקיון ותק, צוות מקצועי ומיומן היודע להתמודד עם כל בעיה, ביטוח מקיף וניסיון רב.
על מנת לוודא שהזמן היקר שלכם מנוצל עד תום, חשוב לבנות לו"ז מפורט מול חברת הניקיון ותיאום ציפיות.
בשלב תיאום הציפיות, תוכלו להבחין האם חברת הניקיון שמולכם יודעת "להגדיל ראש" ואיך היא בוחרת להתמודד מול מצבים לא צפויים.

חברות ניקיון מקצועיות יבטיחו לכם כניסה חלקה לבית נקי. הן יסירו את כל כתמי הצבע והרובה מהרצפה, מהכלים הסניטריים (אסלות, כיורים, אמבטיות, ברזים), מארונות המטבח, מהקרמיקה מגופי התאורה ומהשקעים, מהדלתות והמשקופים ועוד אינסוף נקודות המועדות ללכלוך. הסרת שטיחים מקיר לקיר והסרת פרקטים (וניקיון שאריות הדבק מהרצפה), שיוף וליטוש הרצפות במקרה הצורך ופוליש ווקס או פוליש קריסטל לרצפה במידת הצורך. חשוב לערוך הסכם בו תציין חברת הניקיון את כל התמורה שתקבלו בעד הכסף שלכם. במידה וברשותכם חלונות אשר דורשים ניקוי בסנפלינג, יש לוודא עם חברת הניקיון המועסקת על קיומה של אפשרות זו. במקרה ותרצו לנקות ולהבריק גם את כניסת הבית או חדר המדרגות המוביל לדירתכם חשוב לציין זאת מראש.

חשוב לדעת - בעל המקצוע אשר שיפץ לכם את המקלחת והשירותים או השיפוצניק ששבר לכם קיר אמנם אינם מחויבים להותיר את הבית שלכם מבריק, אך עליהם לפנות איתם את פסולת הבניין שנוצרה. פינוי חלקי קרמיקה או שברי קיר הם חלק מעבודתו של השיפוצניק.
חברות ניקיון איכותיות מציעות לרב את כל שירותי הניקיון הקיימים ובידה ביטוחים והסמכות. לא די בקיומה של מכונת פוליש בכדי להפוך לחברת ניקיון.

אין לקבל הצעת מחיר בטלפון בשום אופן! קבלת הצעת מחיר בטלפון דומה להצעת מחיר עיוורת ומובילה לאי נעימויות וחיכוכים. חשוב לבקש לקבל את הצעת מחיר כאשר נציג החברה מבקר בדירה ומודע לכל הנתונים. כמו גודל הדירה, מצב הדירה, גודל הצוות והמכשור והציוד הדרוש. אמנם שני הצדדים מלאים בכוונות טובות, אך אי הבנה עלולה לגרום לעוגמת נפש אצל אחד הצדדים. הקבלן עלול לשלוח צוות מצומצם ולא מספק, או צוות עם חומרים לא מתאימים או מכשירים לא מתאימים וכך אתם תופתעו לגלות שהמחיר "קפץ" בכמה עשרות אחוזים בגלל "גילויים" חדשים.
חשוב לסגור על המחיר ולציין האם הוא כולל מע"מ טרם התחלת העבודה.

יש לוודא כי החברה משתמשת בחומרי ניקיון איכותיים וירוקים אשר לא יפגעו בסביבה ולא יפגעו ברכוש שלנו. שימוש בחומרים לא מתאימים כמו חומצה, עלולה לפגוע בנירוסטה, בברזים וברצפות שלכם או סתם לייקר את המחיר ללא הצדקה. למשל – אם ברשותכם רצפת קרמיקה, פוליש וקס לא מתאים לכם ולכן אין לכם צורך לשלם עליו.
חשוב לוודא כי לחברת הניקיון ביטוח רחב ומקיף המכסה כל נזק העלול להיגרם בזמן ניקיון הדירה.
כבר אין שום ספק שהעסקת חברת ניקיון טובה תספק תוצאות טובות יותר ובית נקי יותר מאשר עבודה עצמאית.
הפעם, פנקו את עצמכם, וותרו על גיוס ימי חופשה וקרובי משפחה וחברים לניקיון הבית. הזמינו חברת ניקיון טובה אשר בעבור סכום לא גדול של כסף תעניק לכם חווית כניסה עצומה לבית. וזכרו -העסקת חברת ניקיון ללא ניסיון וידע קודם עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים. אל תתפתו להצעות מחיר זולות במיוחד ותהיו חשדניים לחאפרים.