X

דבר המפרסמים

לסגירה לחץ על ה X שבצד ימין למעלה

קרא חפשי - מאמרים לקריאה חפשית

סוגי פוליש לרצפת הבית - מה מתאים לכם ואיך עושים


פוליש לרצפה הוא תהליך שיש לבצע על רוב סוגי המרצפות כדי לשמר ולהבריק אותן. בחירת סוג הפוליש המתאים תקבע את הצלחתו ואת שביעות הרצון שלך מרצפת הבית. במאמר הבא הפרט את סוגי ה]וליש ואת התכונות היחודיות של כל סוג פוליש.

מתי בכלל כדאי לבצע פוליש לרצפה?

לפוליש לרצפה אורך חיים שונה המשתנה בהתאם לרמת הביצוע, לסוג המרצפות ולתנועה היומיומית על הרצפה. בזדמנות מצויינת לבצע פוליש לרצפה היא לפני אכלוס או אחרי שיפוץ.

לפני ביצוע כל סוג של פוליש לרצפה. מתחילים בליטוש מרצפות שיש או אבן נועד על מנת להכין את הרצפות לפוליש בצורה האחידה והטובה ביותר. תהליך ליטוש השיש או האבן כולל שיוף וליטוש המשטח להעלמת כתמים ושריטות. בתום הליטוש מורחים חומר איטום על מנת למנוע שריטות וכתמים בעתיד.

אז איזה פוליש מתאים ביותר לצרכים שלכם?

פוליש ווקס – אם אתם מחפשים את הפתרון הזול והמהיר ביותר ואתם לא גוררים רהיטים כבדים בבית ואין לכם ילדים קטנים או מבוגרים בבית אשר עלולים להחליק – זהו הפוליש המתאים ביותר לכם. בפעולת פוליש ווקס משתמשים במכונה אשר מקרצפת את הרצפות בעזרת סקוץ'. בתם הקירצוף, מייבשים את הרצפות לחלוטין ומורחים שכבת ווקס המעניק לרצפות ברק. פוליש ווקס מומלץ לבצע פעם בשנה בערך מאחר וחסרונות הבולט הוא שהוא צובר סימני גרירה ושריטות. פוליש וקס עשוי להיות מחליק יחסית ולכן הוא לא מומלץ לבית בו יש ילדים קטנים ו/ או מבוגרים העלולים ליפול.

פוליש קריסטל- אם אתם מחפשים פוליש איכותי, עמיד שאינו מחליק ואינו סופג כתמים ושריטות אך יקר קצת יותר כנראה שאתם צריכים פוליש קריסטל. אם רצפת השיש או רצפת האבן שלכם פגומה, מלאה שריטות כתמים ובליטות, חשוב לבצע ליטוש מרצפות טרם הפוליש. פוליש להברקה קריסטלית מעניק לרצפות מראה מבריק ורטוב. את הפוליש קריסטל מבצעים ב- 5 שלבים. זהו פוליש איכותי ביותר והוא מחזיק מעד כ- 5-7 שנים. בשלב הראשון מלטשים היטב את הרצפות בעזרת מכונת פוליש וצמר מגנזיום אשר תפקידו הוא לחמם את המרצפות על מנת להפוך את חדירת חומר הפוליש לנוח וטוב יותר, בשלב הבא מחדירים את החומרים ב- 4 שלבים וב- 4 שכבות. ביצוע עבודת פוליש קריסטלי הינה עבודה יסודית אשר מתבצעת על כל אריח ואריח בנפרד ואופן דומה על מנת להגיע לתוצאה אחידה ואיכותית. פוליש קריסטלי אינו מחליק ואינו סופג סימני גרירה ושריטות. רצפות שעברו פוליש קריסטלי יש לשטוף בעזרת מים או חומר ניקוי ייעודי בלבד ולא בעזרת חומרי ניקוי רגילים.

פוליש אקרילי- אם מדובר בבית עסק או במפעל רווי חוטי חשמל וארונות חשמל, כנראה שהמתאים לכם היותר הוא פוליש אקרילי. פוליש אקרילי מתאים במיוחד לבתי עסק , למפעלים, לחדרי חשמל וכדו' בעיקר בזכות העובדה שהוא יוצר ציפוי אנטי סטטי המבודד מפני הולכת חשמל. פוליש אקרילי עמיד בפני שריטות ובפני חומרים כימים והוא אינו מחליק. הפוליש האקרילי מחזיק מעמד לאורך זמן והוא מקנה מראה נקי ומבריק. ניתן לבצע פוליש אקרילי על משטחים שונים כמו: משטחי אבן, משטחי בטון, שיש, טרווטרין, משטחי PVC וכד'.

אחרי שבחרנו את סוג הפוליש הרצוי, יש לבחור חברת פוליש וניקיון בעלת ניסיון בביצוע עבודות פוליש, ביצוע פוליש לרצפה בצורה הלא נכונה עלול לגרום לנזקים בלתי הפיכים.

בחירת חברת ניקיון ופוליש מקצועית

שוק חברות הניקיון והפוליש מוצף כיום בחברות מאולתרות ללא הכשרות או ניסיון וידע והן עלולות לגרום לנזק בלתי הפיך העשוי להגיע לאלפי שקלים. הקו המנחה הראשוני – הזול עולה ביוקר. קיימים מחירים מפתים בשוק אשר נמוכים בהרבה מהמחירים המקובלים. כאשר זה המצב, כדאי לבחון לעומק מהו הגורם למחיר הזול.

  • האם מדובר בצוות חסר ניסיון (כח עבודה זול) . צוות חסר ניסיון ישתכר במשכורת מינימום וכנראה שהתוצאות יהיו בהתאם.
  • האם החברה משתמשת בחומרי ניקיון זולים ולא איכותיים? חומרי ניקוי זולים ולא איכותיים אשר עלולים לגרום לנזקים גדולים. למשל – כתמי חומצה על הרצפות, פגיעה בכלי הסניטריים כמו אמבטיות, כיורים ואסלות. שימוש בחומרים לא מתאימים עלול להוריד את הברק מברזים וידיות וכדומה.
  • האם החברה משתמשת בציוד וכלי עבודה איכותיים? שימוש במכשירים לא יציבים, שבורים, מרופטים ומיחזור מברשות עלול להביא לתוצאות לא אחידות ולקויות. ביצוע עבודות פוליש בצורה לא אחידה ומקצועית עלול לפגוע ברצפות לטווח הארוך.
  • האם חברת הניקיון משתמשת בחומרים עדינים המיועדים לניקיון עץ וארונות או משתמשים בלחץ מים? שימוש בלחץ מים אומנם משיג ארונות נקיים בזמן קצר, אך הנזק הוא אדיר. את הנזק ניתן יהיה לראות רק לאחר כמה ימים שכן העץ מתנפח ונרקב ומתמלא עובש. הוא עשוי להתפורר ולהישבר במקרה ושמים עליו משקל.

כדי למצוא חברת ניקיון ופוליש מקצועית רצוי לברר האם ברשות החברה רשיון עסק, תעודות והכשרות, ביטוח לצוות העובדים ולרכוש, חומרי ניקוי איכותיים העומדים בתו תקן ובאישור משרד בריאות ומכשור איכותי. המכשור לא חייב להיות חדש אך הוא חייב להיות תקין.

חשוב מכל – אין לסגור עסקה עם חברת ניקיון ופוליש טלפונית בלי ביקור פיזי של נציג החברה במקום. סגירת עסקה בצורה זו היא פתח נוח לניפוח חשבון סופי ולאי נעימויות. יש לסגור עסקה ולהעלותה בכתב.