X

דבר המפרסמים

לסגירה לחץ על ה X שבצד ימין למעלה

קרא חפשי - מאמרים לקריאה חפשית

ניקיון דירה חדשה


ניקיון דירה חדשה היא משימה לא פשוטה כלל. אמנם כאשר אומרים דירה חדשה חושבים על דירה נקייה ומבריקה שכל שצריך הוא להגיע עם הארגזים ולסדר את הבית. אך לא כך הדבר. ניקיון דירה חדשה דורשת מאיתנו משאבים רבים. 

ניקיון דירה חדשה דומה מאוד בתהליך שלו לניקיון דירה אחרי שיפוץ. אז איך עושים את זה? ניקיון הדירה בשלבים ובסדר הנכון, עשוי להקל משמעותית על התהליך ויבטיח תוצאות טובות יותר ויסודיות יותר.

למה עלינו לצפות בניקיון דירה חדשה?

דירה חדשה מתקבלת מהקבלן בתום תהליך הבנייה לעיתים כאשר שכבת הצבע שעל הקיר עוד בתהליכי ייבוש. ברוב המקרים, הקבלן לא טורח להזמין חברת ניקיון מקצועית שתנקה לכם את הבית. הוא ישאיר את המשימה הידועה לשימצה לכם. הבעלים הגאים החדשים של הדירה. לכן, עלינו להיות ערוכים לביצוע המשימה, מאחר וזו אינה משימה פשוטה במיוחד.

עלינו לדעת כי המשימה דורשת מאיתנו משאבים יקרים במיוחד - זמן ואנרגיה וידע.

זמן- כידוע, זמן שווה כסף. לכן, לקחת ימי חופש מהעבודה בעבור ניקיון עשוי להיות קצת מאכזב. אך עלינו לזכור, כי תהליך ניקיון יסודי עשוי לקחת זמן ועל מנת לבצע את העבודה בצורה יסודית שתבטיח כניסה לבית נקי יש להקדיש לכך מספיק זמן. ניקיון תחת לחץ זמן עשוי להתיש אותנו ולגרום לנו לחפץ ו"לעגל פינות", ואם יש משהו שלא נעים לגלות, זה פינות נסתרות שלא טופלו כיאות. אם כבר עושים, רצוי לעשות זאת כהלכה.

אנרגיה- ניקיון דירה חדשה דורשת מאיתנו המון אנרגיה. שלא כמו ניקיון שוטף, בניקיון דירה חדשה יש לעשות ניקיון יסודי המכסה כל סנטימטר ברחבי הדירה. ניקיון דירה חדשה עשויה לכלול שיוף, שפשוף, קרצוף, טיטוא, ניגוב, טיפוס לגובה, גירוד כתמי צבע ועוד. על מנת להקל על התהליך, מומלץ להיעזר בעזרים מתאימים, חומרי ניקוי יעילים וכח אדם. כח אדם הוא פתרון יעיל במיוחד לקיצור התהליך הן מבחינת זמן והן מבחינת אנרגיה. אם יש ביכולתכם לגייס חברים או משפחה שיוכלו לעזור לכם במשימה, תוכלו להקל משמעותית על עצמכם ולסיים את המשימה במהירות.

ידע בסיסי בניקיון- ניקיון דירה חדשה דורש שימוש בחומרי ניקיון אשר אנו לא רגילים אליהם ביומיום. שימוש בחומרי ניקיון בצורה לא נכונה עשוי לגרום לנזקים בלתי הפיכים. למשל, חומרי ניקוי כימיים שמטרתם היא הסרת כתמים קשים. מגע של חומר ניקוי בסוג זה במרצפות או בברזים עשויים לפגוע בברק וליצור כתמים עכורים שיהרסו את המרצפות או הברזים באופן בלתי הפיך. עלינו לדעת באילו חומרים יש להשתמש נקודתית.

על מה עלינו להקפיד כאשר אנו מנקים את הדירה החדשה?

ניקיון דירה חדשה כאמור, דורש ניקיון יסודי ומקיף. על מנת לוודא כי אנו לא מפספסים ולא מדלגים על שום פינה, מומלץ להכין תוכנית עבודה מקיפה ונקודתית. תוכנית עבודה זו תקל משמעותית בסדר ובארגון, וגם בפיצול חלוקת העבודה במקרה ויש כוח אדם נוסף. בין היתר, על תוכנית העבודה לכלול:

-ניקיון יסודי של ארונות מטבח

-ניקיון יסודי של ארונות קיר אם יש כאלה

-ניקיון יסודי של החלונות. ניקיון זה כולל את התריסים, החלונות והמסילות.

-ניקיון יסודי של בדלתות. ניקיון יסודי של הדלתות כולל ניקיון הדלת והמשקוף.

-ניקיון וחיטוי של שטיחים מקיר לקיר במידה ויש כאלה. חשוב לבקפיד להשתמש בחומרים מתאימים ובתהליך נכון על מנת לא לפגוע בשטיח ולמנוע רטיבות.

- ניקוי וחיטוי כלים סניטריים - כיורים, אסלות, מקלחונים ואמבטיות.

- ניקוי והברקת הרצפות והפאנלים משאריות צבע וכתמים שונים.

כמובן שקיימים עוד מגוון שלבים, אך אלו השלבים העיקריים אליהם יש להוסיף את השלבים הדרושים ספציפית לדירה שלכם.

מה עוד כדאי לעשות טרם איכלוס הדירה:

טרם איכלוס הדירה, מומלץ לוודא כי אין צורך בביצוע פוליש לרצפה. לעיתים, אף על פי שהרצפות חדשות, הן נפגעות הן בברק והן במראה האחיד שלהן, והן עשויות להינזק ולהישרט. ביצוע פוליש בטרם סידור הבית קל יותר ונגיש יותר וישיג תוצאות טובות יותר. כך גם כאשר מדובר בהדברה. מומלץ לבצע בבית הדברה טבעית/ הדברה ירוקה בטרם האיכלוס. הדברה זו תמנע כניסת מזיקים וזוחלים אל הדירה. ביצוע ההדברה בטרם הכניסה עשויה להיות קלה ויעילה יותר. ביצוע הדברה בטרם האיכלוס, מפחיתה משמעותית את הסיכויים לחשיפה לחומרי הדברה ואף להרעלה.

ניתן כמובן לחסוך מעצמכם את העבודה הקשה ולהזמין חברת ניקיון מקצועית אשר תבצע את העבודה בצורה היעילה והמהירה ביותר.

מקור התמונה : פוליש לי