X

דבר המפרסמים

לסגירה לחץ על ה X שבצד ימין למעלה

קרא חפשי - מאמרים לקריאה חפשית

ניקיון דירה אחרי שיפוץ


ניקיון דירה אחרי שיפוץ הוא תהליך ארוך ומורכב אותו יש לבצע בצורה יסודית ומקצועית. איך מבצעים אותו כהלכה?

שיפצתם את הבית? שברתם חדר? הוספתם חדר? עשיתם תוספת בנייה לבית? איזה כיף, ממש מרגיש כמו כניסה לבית חדש. תתחדשו! 

כעת, הגיע הזמן למשימה הגדולה שלכם - ניקיון והכנת הבית למגורים. 

ניקיון דירה אחרי שיפוץ או תוספת בנייה? מה זה אומר?

בדומה לניקיון דירה חדשה, גם דירה אחרי תוספת בנייה או שיפוץ זקוקה לניקיון יסודי ומקיף שהרי בעלי המקצוע מגיעים, מבצעים את עבודתם והולכים. הבלגן והלכלוך נשאר בשבילכם. לכן, אל נא תופתעו לגלות כי הבית המשופץ שלכם עמוס בפסולת בניין, כתמי צבע, אבק ונראה כמו אתר בנייה. ניקיון דירה אחרי בנייה או שיפוץ עשויה להיות פעולה מסובכת יחסית. את הניקיון יש לבצע בשלבים ולהקפיד להתייחס לכל נקודה כאילו זו הפעם האחרונה שאתם מנקים אותה וזאת על מנת להימנע ממפגש כם ליכלוך כאשר הבית כבר מאוכלס. 

מומלץ להשקיע מעט זמן, ולבנות תוכנית עבודה מסודרת בשלבים וזאת על מנת למנוע בזבוז זמן יקר ועל מנת לבצע את העבודה בצורה היעילה ביותר. יש לכתוב את המשימות שלנו ע"פ סדרי עדיפויות ועל סדר מתאים. לדוגמא:

1. פינוי פסולת בניין ולכלוך גדול

2. שאיבת אבק והסרת שכבת לכלוך ראשונה. 

3. גירוד והסרת כתמי צבע מהרצפות, מהפאנלים, מהחלונות, מהדלתות, מהארונות וכד'.

4.ניקיון יסודי של החלונות, מסילות ותריסים

5. ניקיון יסודי של דלתות ומשקופים

ניקיון יסודי של ארונות מטבח, ארונות קיר וכד'

7. ניקיון וחיטוי של חדרי השירותים, האמבט והמקלחות

8. שטיפה וניקיון יסודי כולל

כמובן שלכל דירה /בית יש את השלבים והצרכים שלו ויש לבנות סידור המתאים לו. 

ממה כדאי להיזהר כשמנקים דירה משופצת או דירה חדשה?

* חומרי ניקיון  - ניקיון דירה משופצת או דירה חדשה שונה בתכלית מניקיון שוטף של דירה מאוכלסת. ניקיון זה דורש שימוש בחומרי ניקיון כימיים חזקים במיוחד העשויים לגרום לנזקים לרצפות, לסניטריה, לקרמיקה וכד'. מומלץ להשתמש בחומרי ניקיון מתאימים. יש לקרוא היטב את הוראות השימוש ומומלץ לנסות את החומר בטרם השימוש במקום נסתר על מנת לוודא כי הוא בטוח לשימוש.

* שימוש במים זורמים - כאשר רואים את הבית המשופץ שלנו מכוסה בשכבת אבק סמיכה, הדחף הראשוני שלנו הוא לפתוח צינור ולשטוף את הבית כולו עם זרם מים חזק שיסיר את שכבת האבק ברגע. אך אל לכם! זהירות! שימוש במים זורמים על האבק עשויה לגרום לנזקים. בינהם, הפיכת האבק לעיסה בוצית החודרת לרצפות או לפוגות וגורמת לכתמים עקשניים הקשים או בלתי ניתנים להסרה. בנוסף, מים זורמים על רצפת פרקט או שטיח מקיר לקיר עשויה לגרום לנזקים אדירים. לרטיבויות ולפגיעה קשה באריחי הפרקט. ניקיון ארונות מטבח או ארונות קיר במים זורמים, עשויים לגרום להתנפחות העץ. התנפחות העץ לאחר מגע עם מים בלתי הפיכה והפתון היחידי לבעיה זו היא החלפה כוללת של הארונות. מיותר לציין כי עלות מטבח חדר עשוי להגיד לאלפי שקלים.

* גירוד ושיוף כתמי צבע ושאריות חומרי בניין - ניקיון והסרת כתמי צבע ושאריות חומרי בנין בצורה לא נכונהעשויות לגרום לשריטות ולסימני שפשוף והסרת ברק. לכן, יש לבצע פעולה זו בעדינות ובשימוש בחומרים מתאימים. 

ניקיון עצמאי או חברת ניקיון?

כמובן שלכל אחד יש את השיקולים שלו. יש המעדיפים לנקות את הבית בעצמם. זה מוסיף להם לתחושת ההתרגשות ומעניק להם תחושת סיפוק כאשר הבית נקי לאחר העבודה הקשה שהם עצמם ביצעו. יש המעדיפים לנקות לבד דווקא משיקולים כלכליים מאחר ושיפוץ או תוספת בנייה בדירה עשויים לעלות הון. ולעיתים תוספת של מאות או אלפי שקלים עשויים להיות מעמסה נוספת.

כאשר מדובר בשיקול כלכלי, מומלץ לערוך שיעורי בית קצרים על מנת לוודא כי ניקיון עצמאי אכן משתלם יותר, מאחר ולעיתים אנו נוטים לשכוח כי זמן שווה כסף ימי חופש מהעבודה, מאמץ פיזי, רכישת חומרי ניקיון ועזרים שונים המתאימים לניקיון, כל זה שווה כסף. כדאי לברר עם 2-3 חברות ניקיון מקצועיות מה העלות של ניקיון הדירה הספציפית שלכם, מאחר והסכום משתנה בהתאם לגודל, למיקום ולרמת ההשקעה הדרושה. במידה ורצפות הבית יזדקקו לפוליש בתם הניקיון או להדברה, אולי כדאי לברר מראש עם חברת הניקיון אם היא מספקת שירותים אלו ולראות כיצד זה מגולם בסכום הכולל. מומלץ להיזהר מהעסקת חברת ניקיון ופוליש לא מקצועית העשויה לגרום לנזקים גדולים. איך בוחרים חברת ניקיון תוכלו לבדוק כאן.

פינישים לבית נקי ומבריק

פיניתם, קרצפתם, צבעתם, ניקיתם, איבקתם וכעת, הבית נקי ומסודר. אך האם הוא מושלם ומוכן למעבר ואיכלוס? בית נקי וריק מחפצים הוא הזדמנות מצוינת לביצוע פעולות הדורשות חלל נקי ופתוח כמו ליטוש וחידוש מרצפות, פוליש לרצפה ישנה.