X

דבר המפרסמים

לסגירה לחץ על ה X שבצד ימין למעלה

קרא חפשי - מאמרים לקריאה חפשית

כל מה שרציתם לדעת על חידוש מרצפות


קיימיים בשוק הרבה סוגים של אריחים ולא מעט שיטות לחידוש מרצפות. אז לפני שאתם מתחילים בחידוש מרצפות הבית שלכם, כדאי לדעת כמה דברים חשובים, המאמר הבא מרכז את כל מה שצריך לדעת על חידוש מרצפות.

חידוש מרצפות - כל האפשרויות פתוחות

לעיתים חשים בצורך לחדש האת המרצפות לאחר שנים בהם הרצפות צברו כתמים, שריטות ואיבדו את הברק שלהן, לעיתים יש צורך בחידוש רצפות כאשר רוכשים או שכורים דירה ישנה ומוזנחת ולעיתים מגלים כי יש צורך בחידוש רצפות בשלב הניקיון אחרי שיפוץ הדירה מאחר ויתכן והרצפות שלכן היו יפות ונקיות, אך במהלך השיפוץ הן חטפו מכל עבר. גררו עליהן חפצים כבדים, נפלו עליהן אבנים ושברי קירות, הן כוסו באבק סמיך וכבד, הן נשרטו ועוד ועוד. 

החלפת מרצפות, ליטוש מרצפות או פוליש לרצפה ישנה?

 פוליש לרצפה ישנה

פוליש לרצפה ישנה הוא פתרון יעיל, זול ומבריק . מטרת הפוליש הוא להקנות לרצפות מראה אחיד וזוהר. בתחום הפוליש לרצפה ישנה קיימים 3 סוגי פוליש עיקריים. 

פוליש קריסטל - פוליש קריסטל הוא סוג הפוליש הנפוץ ביותר וזאת ממספר סיבות. פוליש קריסטל מעניק לרצפות הברקה קריסטלית שלא ניתן להתעלם ממנה. פוליש קריסטל הוא פוליש עמיד מאוד, הוא חסין לסימני גרירה, חסין לשריטות ואטום לכתמים. לכן, תוחלת החיים של פוליש קריסטל ארוכה ושומרת על מאה הרצפות נקיות ויפות. פוליש קריסטל אינו מחליק ותחזוקתו קלה מאוד, בעזרת מים נקיים הרצפה תראה בוהקת. 

פוליש ווקס - פוליש ווקס הוא סוג הפוליש הזול ביותר. פוליש ווקס מעניק לבית מראה מבריק ויפה. ווקס (שעווה) הוא חומר רך יחסית אותו מורחים על הרצפות והוא מעניק ברק זוהר, אך החיסרון הבולט שלו הוא בעמידות. הוא אינו עמיד יחסית לשאר סוגי הפוליש, הוא נשרט בקלות וגרירת חפצים כבדים עשוי לפגוע בו. בנוסף, פוליש ווקס מחליק ולכן הוא אינו מומלץ בבתים בהם יש אנשים בגיל השלישי, ילדים קטנים וכו'. 

פוליש אקרילי- פוליש אקרילי הוא פוליש הנפוץ ביותר בבתי עסק, בהיכלים ובמקומות הומי אדם. פוליש אקרילי הוא סוג הפוליש העמיד ביותר, הוא מאופיין בברק עדין ואסתטי. פוליש אקרילי מונע הולכת חשמל, והוא עמיד בפני אלכוהול וחומרים כימיים, לכן הוא נפוץ בעיקר בחדרי חשמל, במעבדות ובחדרי בקרה. 

 ליטוש מרצפות

ליטוש מרצפות הוא תהליך חודרני יותר. פעולת ליטוש המרצפות מתבצעת בעזרת מכונת פוליש בצירוף עזרים ייעודיים המלטשים את הרצפות. ליטוש הרצפות נועד על מנת להסיר שכבה עליונה מאריח הרצפה. הסרת השכבה העליונה חושפת מרצפות נקיות, נטולות כתמים ואחידות. ליטוש המרצפות קיים במספר דרגות וזאת בהתאם למצב הרצפות ולמידת הבלאי שלהן.  

תהליך ביצוע ליטוש המרצפות

ראשית, מכינים את המרצפות לפעולת הליטוש. מסירים את מילוי הפוגות שבין האריחים ומנקים היטב, בשלב הבא, ממלאים את החריצים בדבק מיוחד שנקרא דבק שיש בגוון המותאם למרצפות שלכם. לאחר ייבוש מלא של החומר, הגיע תור הליטוש. ליטוש המרצפות הוא שלב מכריע. בליטוש המרצפות מלטשים את הרצפות ומעניקים להן מראה אחיד בצבע ובגובה. תהליך זה כולל מספר שלבים, כאשר הליטוש נעשה בהדרגה, מליטוש גס ועד החלקת הליטוש. 

בסיום התהליך, מורחים סילר על הרצפות. מטרת הסילר היא אטימת המרצפות לחדירת נוזלים ו / או כתמים והגנה על המרצפות מפני שחיקה. 

את סיום התהליך ניתן לקנח בביצוע פוליש לרצפה וזאת על מנת להעניק לרצפות ברק זוהר ותחושת ניקיון. 

החלפת מרצפות:

החלפת מרצפות הוא פרויקט גדול. החלפת המרצפות דורשת פינוי הדירה למספר ימים בהם הדירה שלכם תהפוך לאתר בנייה לכל דבר. 

בראשיתו של תהליך, יש לפרק את המרצפות הישנות. פירוק המרצפות הישנות כולל את פינויו ואת החלפת החול שתחתיו. בשלב הבא , יש להתקין את המרצפות. התקת המרצפות היא אומנות. מאוד חשוב לשים לב שהמרצפות מותקנות בצורה אחידה וישרה, ללא בליטות והבדלי גובה וללא שיפועים. 

עלות החלפת המרצפות עשוי להגיע לעשרות אלפי שקלים וזאת מאחר ויש לרכוש את המרצפות הרצויות, את חומרי הבניין הנדרשים וכמובן להעסיק אנשי מקצוע איכותיים שיבצעו את המשימה כהלכה וימנעו הפתעות לא נעימות. 

אז מה מתאים לי? החלפת מרצפות, ליטוש מרצפות או די בפוליש לרצפה ישנה?

אם הרצפות שלכם נראות חסרות ברק, עכורות, ולא אסתטיות אך הן שלמות, אחידות ויפות, כנראה שביצוע פוליש לרצפה ישנה מספיק על מנת להשיג תוצאות מצוינות. 

במקרה בו הרצפות ישנות במיוחד, שרוטות, עכורות, ויש עליהם כתמים קשים, סימנים שחורים המאפיינים מרצפות ישנות ושרופות, לא אחידות במיוחד וכו', כנראה שהפתרון המתאים ביותר יהיה ליטוש רצפות. וזאת מאחר וליטו הרצפות יסיר את השכבה הפגומה ויחליק הבדלי גובה.

במקרים קיצוניים, בהם הרצפות אינן אחידות בסוג, בגוון או בגודל, אלא עתיר תיקונים הבנויים טלאים-טלאים, אם הרצפות שבורות או שפשוט לא מוצאות חן בעינכם, כנראה שיהיה צורך בהחלפתם. 

חשוב לציין כי לא ניתן לבצע פוליש לרצפה ישנה או ליטוש מרצפות לרצפות מסוג גרניט פורצלן או אריחי קרמיקה. 

בכל דרך בה תבחרו, מומלץ להקפיד להיעזר בשירותי אנשי מקצוע איכותיים ומקצועיים בעלי מוניטין וותק.