X

דבר המפרסמים

לסגירה לחץ על ה X שבצד ימין למעלה

קרא חפשי - מאמרים לקריאה חפשית

חלוקי נחל - עולם שלם של יופי


וחלוקי נחל הנם תוספת מרהיבה בעיצוב כל סגנון גינה. המראה העשיר, העגלגל והחלק מעניק לגינה מראה רך ונעים. לחלוקי נחל מגוון שימושים ויתרונות. 

 

ההיסטוריה של חלוקי הנחל

חלוקי נחל הם אבנים טבעיות לחלוטין אשר בילו במשך שנים במים זורמים כמו נחלים, מפלים ודאיות ולעיתים אף באגמים ובים. המים הזורמים שוחקים את האבנים ומכאן צורתם העגלגלה והחלקה המאפיינת אותם. חלוקי הנחל מיובאים מרחבי העולם אך קיימים גם חלוקי נחל מקומיים. החלוקים מצויים במגוון רחב של צבעים מרהיבים ובכמה גדלים שונים.  

חלוקי הנחל כחיפויי קרקע

חלוקי הנחל הם פתרון מצוין כחיפוי קרקע. זאת לצד אבני טוף, אבני מדרך ועוד סוגי חיפוי קרקע רבים. חלוקי הנחל מצויים במגוון עצום של צבעים מרהיבים המאפיינים אזורים שונים בעולם. הם יפים, הם מיוחדים והם מתאימים לחיפויי שטחים גדולים וקטנים כאחד. המראה הוא אסתטי במיוחד והיתרון הוא בעמידות החומר נשחק בצורה מינימאלית עם השנים. 

חלוקי נחל לתיחום שטחים ושבילים

חלוקי הנחל אינם חייבים לכסות שטח גדול. די בתיחום אזורים כדי להעניק לגינה מראה נקי, מסודר ומרשים. בעזרת חלוקי נחל אפשר לתחום עצים, ליצור אדניות באזורי צמחייה, לתחום בריכות נוי ומפלים וכמובן לסלול שבילים. סלילת שבילים בעזרת חלוקי נחל עשוי להקנות לגינה מראה טבעי פראי ושופע. 

חלוקי נחל בשילוב מקורות מים

שילוב חלוקי נחל במקורות מים שונים הם השילוב הכי טבעי שיש מאחר וזהו מקורם. ניתן לשלב חלוקי נחל בבריכות נוי או בריכות דגים, במפלים או במזרקות. המים העוטפים את החלוק, מחדדים את הצבעים המרהיבים שלהם. 

חלוקי נחל לשילובים דקורטיביים

חלוקי הנחל מדהימים ביופיים. לכן, הם משתלבים האופן טבעי בעיצובים דקורטיביים. קירות או חומות עם חיפויי חלוקי נחל נפוצים מאוד בשל התוצאה היפה והטבעית שמתקבלת. בנוסף, ניתן לראות עיצובי אדניות, עציצים, ריהוט וכדומה בשילוב חלוקי נחל. לחלוקים שימושים רבים ולא צריך הרבה דמיון כדי ליצור משהו חדש ומיוחד.  

חלוקי הנחל לחיסכון במים

חלוקי נחל יעילים מאוד כחיפוי קרקע לחיסכון בהשקייה. חלוקי הנחל בדומה לרב חיפויי הקרקע מונעים פגיעה ישירה של קרני השמש באדמה, ובכך מקטינים משמעותית את התאיידות המים. בנוסף, החוצץ החלקי שיוצרים חלוקי הנחל, מאיטים את חלחול המים ובכל מבטיחים חלחול מים עמוק יותר ויעיל יותר לאדמה מה ששומר עליה פוריה. 

איך מפזרים חלוקי נחל

פיזור חלוקי הנחל באזור הרצוי דורש הכנות מוקדמות ולעיתים, מומלץ להיעזר בחברה מקצועית המציעה שירותים אלו. (גננים ומעצבי נוף). 

בראשיתו של תהליך, יש לסמן את האזור הרצוי לחיפוי. לאחר הסימון, יש למדוד את פני השטח על מנת להצטייד בחומרים הדרושים לנו בצורה מספקת. בשלב הבא יש לשטח את האזור בצורה אחידה ולנקות ממפגעים (אבנים, צינורות, שורשים בולטים וכד'). במידה ויש בשטח עצים או צמחייה אותה אנו רוצים לשמר, יש לסמן אותה בעזרת יתדות. בשלב הבא, יש לפרוס יריעת פלריג (בד שחור מיוחד). את היריעה יש לפרוס בקפידה, למתוח היטב ולהדק אל הקרקע באמצעות יתדות ברזל ייעודיות. השלב האחרון הוא שלב פיזור חלוקי הנחל. החלוקים כבדים מטבעם, לכן, אם מדובר בשטח רחב מומלץ להיעזר בשירותי מנוף. אם בכל זאת עושים את העבודה באופן עצמאי, יש לפזר את חלוקי הנחל בעזרת דליים באופן אחיד עד לכיסוי מלא של היריעה. 

במידה וקיימת צמחייה כאמור, יש לחתוך בעזרת סכין יפנית פתחים בגודל הרצוי, ולהניח טפטפות נסתרות מתחת ליריעה. (לא חובה. ניתן להשקות באופן ידני).