X

דבר המפרסמים

לסגירה לחץ על ה X שבצד ימין למעלה

קרא חפשי - מאמרים לקריאה חפשית

ניקיון דירה לפני איכלוס


ניקיון הדירה לפני אכלוס על ידי חברת ניקיון מקצועית היתה נחשבת בעבר למותרות. כיום, מאחר והתחרות גדלה וובעיקר בשל העובדה שיום חופש מהעבודה של שני בני הזוג עשוי לעלות יקר יותר מהזמנת חברת ניקיון שתבצע את הניקיון טוב יותר ככל הנראה בעזרת מכשור מתקדם וכלים יעודיים. 

אין כל ספק שלפני מעבר לדירה שלכם, לא משנה אם היא חדשה או ישנה ההתרגשות והמתח שוברים שיאים. בזמן ההמתנה שבין סגירת ההסכם/ חוזה, אתם מתחילים בתכנון סדרי הדברים. משפצים במידת הצורך, מזמינים חשמלאי להוספת / תיקון נקודות חשמל, מעבירים את החשבונות ואת הדואר שלכם אל הכתובת החדשה ועוד מיני סידורים. 

אחד הדברים שרב האנשים מזניחים ו"שומרים לסוף" הוא ניקיון הדירה לפני האכלוס.

ניקיון דירה באופן עצמאי או ע"י שירותי ניקיון מקצועיים?

רבים נוטים לחשוב כי ניקיון עצמאי פשוט בכניסה לדירה החדשה מהווה תחליף טוב ואולי אפילו טוב יותר משירותי ניקיון מקצועיים. יש רבים המאמינים כי "אין כמו הניקיון שלי לבית שלי", חברה חיצונית תנקה לי את הבית בלי לשים לב לפרטים קטנים וחשובים. 

עוד טעות נפוצה היא בחישוב העלויות. רבים שרכשו דירה השקיעו סכומי עתק ברכישתה, בשיפוץ שלה ולעיתים אפילו ברכישת ריהוט ואו החלפת מטבח, החלפת ריצוף וכד' ולכן הם נוטים להימנע משימוש בשירותי חברת ניקיון מקצועית במטרה לחסוך כסף. במקרים בהם יש כוח אדם זמין ומספק לביצוע המשימה באופן עצמאי, אולי זה נכון. אך חשוב לזכור כי לעיתים הזול הוא היקר. 

כניסה לדירה חדשה או משופצת עשויה להפתיע אותנו. דירות חדשות או דירות יד שנייה אינן נקיות. הן נראות יותר כמו אתר בנייה מאובק. יש לזכור כי עברו בה אנשי מקצוע רבים במהלך התקופה, כאשר כל איש מקצוע דואג לבצע את עבודתו בצורה הטובה ביותר, אך הלכלוך הנוצר מהעבודה אינו חלק מתפקידו. לכן, אתם עשויים לגלות שהאינסטלטור שחצב הותיר סימנים ואבק ומי שהקים לכם קירות גבס השאיר חומר דבוק לרצפות, והצבעי טפטף על הרצפה והרשימה עוד ארוכה.

 

ניקיון הדירה במבחן התוצאה:

חברת ניקיון מקצועית  המגיעה לצורך ביצוע ניקיון לפני כניסה, מגיעה עם ציוד מתאים ומקצועי לביצוע העבודה כך שהיא יכולה בקלות להשתלט אפיטלו על הכתמים הקשים ביותר בפחות מרבע זמן באם תבחרו לעשות זאת לבד. חברת ניקיון מקצועית מגיעה עם חומרי ניקיון ייעודיים וידע מקצועי אשר יבטיח טיפול מדויק וללא פגיעה במשטח המיועד. לכל חברת ניקיון מקצועית שמכבדת את עצמה, יש ביטוח. הביטוח מכסה במקרים של חלילה פגיעה בגוף ובנפש ומונעת תביעות פוטנציאליות לכם כבעלי הבית, וביטוח נוסף, אשר יבטיח כיסוי מלא במקרה של נזק שנגרם לכל פרט בבית.

איך בוחרים חברת ניקיון מקצועית ואיכותית שתבטיח תוצאות מקסימליות? עורכים שיעורי בית קלים. סוקרים ברשת האינטרנט או מחפשים המלצות מקרובים ובעלי ניסיון קודם בהעסקת חברת ניקיון. מומלץ להתרשם מאתרי האינטרנט של חברות ניקיון ולבחון את השירותים הנוספים שהם מספקים כמו למשל פוליש לרצפה או ניקיון וחידוש רצפת דק, ניקיון ספות מקצועי, ניקיון שטיחים מקיר לקיר ועוד. קיימות חברות ניקיון המספקות בנוסף שירותי הדברה כך שאתם עשויים לחסוף את הטרחה בהתנהלות מול בעל מקצוע נוסף. 

בכל זאת החלטתם לנקות בעצמכם? איך מתכוננים לביצוע העבודה בצורה היעילה ביותר?

מומלץ לבצע את הניקיון רק בסיום כלל העבודה של אנשי המקצוע השונים. (חשמלאי, צבעי, אינסטלטור, שיפוצניק וכד'). 

ראשית, יש לסקור היטב את חלל הדירה ולבחון מהם הליקויים הדורשים טיפול רציני יותר ומה דורש טיפול מינימלי. כאשר אנו יודעים מה עלינו לעשות, יש להצטייד בכל הכלים והחומרים הדרושים לביצוע העבודה.

שלב הצטיידות בחומרים וכלים:

  • חומרי ניקיון ייעודים (חשוב לבדוק את התווית לפני השימוש על מנת לוודא כי החומר מתאים לשימוש למשטח המיועד.) יש להיזהר עם חומרי ניהעשויים לפגוע במשטחים עדינים ולגרום לנזק בלתי הפיך.
  • כלי עבודה מתאימים. ברב המקרים יש צורך לקלף שאריות צבע או סיליקון מהפנלים או מהרצפות, ולעיתים יש צורך להסיר שאריות חומרי בניין כמו מלט או כל חומר אחר המתייבש ומתקשה והופך קשה לניקיון. את המפגעים הללו לא ניתן להסיר בעזרת מים וסמרטוט. לכן, יש להצטייד בכלים מתאימים יותר כמו שפכטל רחב או דק, ובשפכטל עדין לניקיון חלונות או משטחי זכוכית. 
  • עזרים רגילים לניקיון כמו מטטא, מגב, מטליות, סמרטוטי רצפה, דלי, יעה, כפפות גומי עמידות, שקיות זבל, וכד'. 
  • כלים אשר יקלו עליכם את ביצוע המשימה: עגלת משא, סולם, משטח הגבהה וכד'

שלב ההצטיידות בכוח אדם:

אין כל ספק כי עבודה יסודית ללא כלים מקצועיים לוקחת זמן. לעיתים אפילו הרבה זמן. ככל שכוח האדם שלנו גדול יותר, כך אנו עשויים לבצע את העבודה ביעילות ובמהירות. כאשר מאצילים סמכויות ולכל אחד תפקידו המוגדר. בשיטה זו, כולם יהיו עסוקים וממוקדים והעבודה תסתיים במהרה. 

שלב הכנת השטח לניקיון:

יש לפנות את הדירה מכל לכלוך גדול שעשוי להפריע לנו לבצע את העבודה כהלכה. מומלץ לטאטא את הדירה היטב ולפנות ממנה אבק ואבני ככל האפשר וזאת על מנת להימנע משריטות ברצפה.

שלב הניקיון:

הגענו לרגע בו מתחילים לנקות. מומלץ לנקות כל חדר בנפרד עד לסיום ורק אז לעבור לחדר הבא על מנת להשיג ניקיון יסודי. כמובן שכל חדר דורש טיפול אחר. חדרי השינה אינם דורשים טיפול מסיבי כמו חדרי שירותים ומקלחות או כמו המטבח.

מתחילים בניקיון בגובה ללא מים. למשל, ניקיון החלונות וגירוד שאריות צבע, ולאט לאט יורדים לפאנלים ולבסוף לרצפות. לפני ניקיון הרצפות, מומלץ לטאטא שוב את השטח. 

אם בחרתם לא לצבוע את הדירה, מומלץ לבחון ולנקות את הקירות במקומות בהם יש כתמים. רק לאחר גירוד כל שאריות הצבע או חומרי הבנין, וטיטוא המשטח יש לעבור לשימוש במים. גם פה, מתחילים קודם כל בחלונות. מנקים היטב ושוטפים את מסילות החלונות, מפרדים את החלונות התריסים במידת האפשר ושוטפים אותם עם סבון. מייבשים היטב בטרם החזרתם למקומם. מומלץ להחזירם רק לאחר שטיפת החדר. 

ניקיון מקלחות וחדרי שירותים הם ככל הנראה החדרים הקשים ביותר לניקיון. בעיקר אם מדובר בדירה יד שנייה. חדרי השירותים וחדרי האמבטיה צריכים להיות החדרים הסטריליים ביותר ולכן אנו נקפיד על ניקיון מסיבי ויסודי. מומלץ לשפשף את הקירות ואת הכלים הסניטריים באקונומיקה על מנת לחטא את החלל לחלוטין ולהסיר כתמי עובש שיתכן שהצטברו עם הזמן. 

ניקיון המטבח גם הוא חשוב מאין כמותו. מטבח מתפקד הוא מתבח שצובר לכלוך שומני טורדני שאינו יורד בקלות אם לא דואגים לתחזוקה שוטפת. מאחר ואנו ברב המקרים לא ממש מודעים לתחזוקה שבוצעה ע"י בעלי הבית הקודמים עלינו להגיע למטבח עם אנרגיה עודפת ומוטיבציה גבוהה.

חשוב להשתמש אך ורק בחומרי ניקוי מתאימים. חומרי ניקיון חזקים במיוחד המכילים חומצות עשויות לפגוע בארונות המטבח, בשיש, בכיור ובברזים. חשוב לזכור כי בשום אופן אין לנקות את ארונות המטבח עם מים זורמים. ניקיון ארונות העשויים עץ במים, יראו את סימני ההתנפחות שלהם רק כשלושה ארבעה ימים אחרי,  ואתם תוכלו רק להצטער על זה כי אין כל דרך לטפל בבעיה אלא להחליף מטבח. 

לסיכום, מומלץ לשקול את כל העבודה העומדת בפניכם מול לוח הזמנים שלכם וכמובן מול כוח האדם הזמין לכם ועלויות וזמינות כלים וחומרי ניקוי דרושים ורק לאחר מכן לחשב ולבדוק מה משתלם לכם יותר. 

מומלץ לבדוק אם הרצפות שלכם זקוקות לפוליש בתם הניקיון. קיים מבחר סוגי פוליש לרצפה ויש לבדוק אם ואיזה מתאים לכם ביותר.