X

דבר המפרסמים

לסגירה לחץ על ה X שבצד ימין למעלה

קרא חפשי - מאמרים לקריאה חפשית

כל מה שכדאי לדעת על מעבר דירה


מעבר דירה הוא שלב מעורבב בתחושות. תחושה של התחדשות והתרגשות ומתח ולחץ המצטבר כאשר מעכלים את כמות העבודה ואת המשימות הרבות העומדות לפנינו. חשוב לזכור כי מעבר דירה הוא לרב אירוע משמח, ויש לגשת אליו בצורה החיובית ככל האפשר על מנת לא להפוך את זה לסיוט. 

ככל הנראה, אם אתם קוראים שורות אלו, כבר חתמתם על חוזה להשכרת או קניית דירה. אמנם קנייה והזכרה אלו שני דברים שונים, אך המשותף להם היא העובדה כי כדאי להיכנס לבית נקי ונעים שכיף להיות בו. על מנת שכל התהליך יעבור כהלכה, מומלץ להכין תוכנית עבודה קטנה המפרטת את המשימות העומדות לפנינו ואת לוח הזמנים. 

שלב האריזה:

שלב האריזה הוא שלב שרב האנשים מנסים להתחמק ממנו עד לרגע בו כבר אין ברירה. השיטה הטובה ביותר לאריזה היא שיטת הסידור מראש. זאת אומרת, שלב האריזה הוא השלב המתאים ביותר לביצוע מיון מוקפד חלוקה לחדרים וזריקה של חפצים וניירת חסרת סנטימנטים. רובנו צוברים חפצים וניירת שאין לנו בה שום צורך במשך שנים ותמיד מבטיחים לעצמנו ש"נטפל בזה בהמשך". אך כמו ששלב האריזה מתארך, כך שלב המיון לא קורה לעולם. מומלץ להכין מספר ארגזים מראש ועל כל ארגז לכתוב מה הוא מכיל ולאיזה חדר הוא מיועד בכך נחסוך לוגיסטיקה רבה ובלאגן.  

לפני תחילת התהליך, מומלץ לאסוף את כל הדברים המשמשים אותכם ביום יום ולהכין "תיק נסיעות" כאילו אתם יוצאים לנופש של שבוע. הכינו בגדים מראש, לבנים, מברשות שיניים וכד' על מנת לא להיתקע כאשר הכל ארוז. 

ניקיון הדירה לפני אכלוס

אין כל ספק כי ניקיון הדירה חייבת להתבצע בצורה יסודית ומוקפדת לפני הכניסה לדירה. ניקיון הדירה לפני האכלוס כאשר היא ריקה מכל חפץ מתבצעת בצורה יסודית יותר ומהירה יותר. מומלץ להיעזר בשירותי חברת ניקיון מקצועית על מנת לבצע את הניקיון בצורה הטובה והמהירה ביותר. ניקיון ע"י חברת ניקיון מקצועית עשוי לקחת יום אחד. ביצוע הניקיון בעצמכם עשוי לקחת יותר זמן ולרכוש מכם לקחת ימי חופש מהעבודה, עבודה פיזית קשה ועלויות גבוהות של חומרי ניקוי ועזרים. לאחר שהדירה נקייה לחלוטין, חדרי השירותים והאמבטיה עברו חיטוי והמטבח קורצף, ניתן להתחיל לאכלס את הדירה. לפני האכלוס, יש לבדוק אם יש צורך בביצוע פוליש לרצפה ישנה. קיימים היום מגוון סוגי פוליש לרצפה ובמקרים קשים יותר של רצפה מוזנחת, סדוקה או עכורה ניתן לבצע אפילו ליטוש והברקת מרצפות. ביצוע הפוליש או החידוש לפני האכלוס קל יותר, טוב יותר וזול יותר. 

יש להחליט איך תתבצע העבודה, האם באופן עצמאי או בעזרת חברת ניקיון מקצועית. מומלץ לבחור בחברת ניקיון מקצועית המספקת גם שירותי פוליש על מנת להימנע מהתעסקות ותיאום בין שני בעלי מקצוע שונים.  יש להעריך את הזמן הדרוש לניקיון אם החלטתם לנקות לבד ואילו חברת ניקיון מקצועית תעריך לכם את הזמן הדרוש לה לביצוע העבודה (יש לוודא שהזמן שהוקצב כולל את הזמן הדרוש לביצוע פוליש במידה והוחלט שכן).  לאחר שהערכתם את הזמנים, מומלץ לקחת 10% תוספת זמן על מנת להימנע ממצבים לא נעימים.

תיאום עם חברת הובלה:

השלב הבא הוא תיאום עם חברת הובלה. על חברת ההובלה להגיע רק אחרי שהבית נקי לחלוטין וסיימו לבצע פוליש במידת הצורך. יש לבחור חברת הובלה אמינה וטובה המספקת די מובילים על מנת לבצע את העבודה בזריזות ויעילות. חשוב מאוד לוודא עם חברת ההובלה שיש ברשותה ביטוח שמכסה פגיעה בתכולת הדירה. 

פריקת ארגזים:

זוכרים איך ארזנו? בצורה ממויינת ומסודרת ועל כל קרטון כתבנו לאיזה חדר זה מיועד? כעט, מומלץ לבקש מחברת ההובלה להניח את הקרטונים בחדרים אליהם הם שייכים. מיון ראשוני ימנע מכם המון עבודה בהמשך ויחסוך מכם קרטונים פתוחים שמסתובבים בכל הבית. את הקרטונים מומלץ לפתוח רק לאחר הרכבת הריהוט. כאשר הריהוט כבר עומד מבקומו, יש לנגב אותו ולהסיר ממנו שאריות אבק או דבק מהדרכים. ורק אז להתחיל לפתוח קרטונים. פותחים קרטון ראשון, משתדלים לסדר את כל תוכנו, מקפלים אותו ומניחים בצד. קיפול הקרטון מעניק תחושה של התרוקנות מה שמגביר את המוטיבציה לסיום העבודה.