X

דבר המפרסמים

לסגירה לחץ על ה X שבצד ימין למעלה

קרא חפשי - מאמרים לקריאה חפשית

פוליש לרצפה ישנה או ליטוש וחידוש רצפות?


הרצפות שלכם נראות ישנות ובלויות? יש עליהם כתמים עקשניים? הם שינו את צבען? אולי הן נשרטו או נסדקו? רצפת הבית משפיעה באופן ישיר על מראה הבית כולו. גם אם הבית שלכם מעוצב ונקי במיוחד, רצפה ישנה ושחוקה תעניק לבית מראה ואווירה מעופשת. אז מה הפתרון המתאים לכם במיוחד?

גם אם הבית שלכם מאוד מטופח, ומעוצב בטוב טעם, רצפות ישנות מקרינות מראה ישן, מעופש ולא מטופח לכל הבית. 

במקרה הקל ביותר - ביצוע פוליש לרצפה ישנה:

ביצוע פוליש לרצפה ישנה הוא פתרון שישאיר אתכם פעורי פה. הן מבחינת התוצאות המבריקות, הן מבחינת העלויות והן מבחינת קלות התהליך. 

קיימים 3 סוגי פוליש עיקריים, פוליש קריסטל שהוא סוג הפוליש הנפוץ ביותר בבתי מלון, בבתים פרטיים, במשרדים וכדומה וזה סוג הפוליש היקר ביותר, פוליש אקרילי שהוא סוג הפוליש העמיד והנפוץ במיוחד בבתי עסק ופוליש ווקס שהוא פוליש המתאים בעיקר לדירות שכורות מאחר והעמידות שלו נמוכה יחסית אך מחירו זול משמעותית. פוליש ווקס הוא שכבת הברקה על האריחים הקיימים בשונה מפוליש קריסטל שכולל שיוף, הענקת מראה אחיד והעלמת שריטות וכתמים. על מנת לחדש מרצפות שנראות חסרות ברק, שרוטות ומוכתמות, פוליש קריסטל הוא ככל הנראה הפוליש המתאים ביותר.  

תהליך הפוליש לרצפה ישנה כולל שיוף הרצפות על מנת להסיר כתמים עקשניים, שריטות ועל מנת להעניק מראה אחיד לרצפה. לאחר מכן, החדרת חומר מיוחד לרצפה ע"י מכונת פוליש ייעודית. מכונת הפוליש בשילוב ראש שונה, מחליק ומחמם את החומר על הרצפות, מחדיר אותו עמוק ומבריק את הרצפות. התוצאה, רצפות אחידות, נקיות ומבריקות כמו מראה. המראה המבריק נשמר לאורך זמן, הוא אינו נפגע ע"י גרירת רהיטים כבדים והוא אינו נשרט בקלות. בנוסף, פוליש קריסטל בטיחותי יחסית לפוליש ווקס והוא אינו מחליק. הפוליש עמיד כשנה וחצי שנתיים ומומלץ לחדשו מידי תקופה.

במקרה בינוני - ביצוע ליטוש וחידוש מרצפות:

 ביצוע ליטוש וחידוש מרצפות הוא כבר תהליך עמוק וחודרני הרבה יותר מביצוע פוליש. ליטוש וחידוש מרצפות כולל מספר שלבים. בשלב הראשון, פותחים את הפוגות (החריצים שבין המרצפות) בעזרת דיסק יהלום. דיסק היהלום פותח את החריצים ברוחב 2 מילימטר ובעומק של כ- 5 מילימטר. 

בשלב הבא, מנקים ושואבים את כל הלכלוך שנוצר בהסרת הפוגות. על הפוגות להישאר נקיות לחלוטין. לאחר מכן, בעזרת חומר מיוחד, שהוא גם דבק אפוקסי, אוטמים את הפוגות חזרה בצורה קפדנית ויסודית. ממתינים לייבוש מלא של החומר, ומתחילים בתהליך הליטוש. בעזרת יהלומי גריסה. יהלומי הגריסהקיימים במספר גבהים ועוצמות. בתחילת התהליך משתמשים ביהלום הגריסה הגס בותר. תפקידו הוא להסיר שכבה עליונה וליצור משטח בגובה אחיד. בשלבים הבאים, נעזרים בשלבים שונים של יהלומי גריסה עד להעלמת כל הסימנים והשריטות שנוצרו בתהליך היישור. 

בעזרת אבן שוקולד ואבן מלח, מחיים את הצבע המקורי של הרצפות. בשלב הסופי של תהליך ליטוש וחידוש המרצפות, מבצעים פוליש קריסטל והתוצאות מרהיבות! אפילו רצפות חדשות לא נראות כך. 

במקרה חמור במיוחד - החלפת מרצפות:

כשמראה הרצפות כבר מטריד אותנו ואנו מחפשים דרך יעילה לטיפול, הדבר הראשון העומד לנגד עינינו זה פרויקט ריצוף. החלפת המרצפותצ הוא פרויקט גדול במיוחד. הוא דורש מאיתנו היערכות גדולה מאוד ועלויות גבוהות במיוחד. 

על מנת להחליף את הריצוף יש לפנות את הבית מכל חפץ ולמצוא מקום אחר להתגורר בו עד סיום הפרויקט. בשלב הבא יש לפרק את הריצוף. פירוק הריצוף לוקח המון זמן בו הבית שלנו נראה כמו אתר בנייה. לאחר הפירוק, יש לפנות את פסולת הבניין. ברב המקרים יהיה צורך בהשכרת שירותי מנוף או משאית עם מכולה ועבודות סבלות על מנת לפנות הריצוף הישן מהבית. לאחר מכן, יש לרכוש את האריחים הנבחרים. רכישת האריחים היא השלב הזול בכל התהליך. קיימים אריחי ריצוף במגוון רחב מאוד של מחירים. יש למדוד את הבית באופן מדוייק ולהוסיף לפחות 10% מכמות האריחים שלהם אנו זקוקים.

לאחר מכן, יש להעסיק אנשי מקצוע על מנת להתקין את האריחים. במקרה זה חשוב מאוד לשכור שירותי חברה מקצועית עם תעודות על מנת להימנע מתוצאות הרסניות (כמו רצפה עקומה או רצפה עם שיפוע, או משטח לא אחיד והדבקה לא אטומה מה שעלול לגרום לחלחול מים ולרטיבויות.

החלפת הרצפות היא הפתרון היעיל ביותר במקרה והרצפות הישנות שלכם כבר שבורות, או מכילות מגוון דוגמאות שונות של אריחים (טלאים) ששימשו כ"פלסטרים" זמניים ונשארו קבועים.