X

דבר המפרסמים

לסגירה לחץ על ה X שבצד ימין למעלה

קרא חפשי - מאמרים לקריאה חפשית

כל מה שרצית לדעת על דשא סינטטי


דשא סינטטי כבר מזמן הפך לנפוץ בגינות פרטיות או בגינות ציבוריות ואפילו גני שעשועים וגני ילדים. לדשא הסינטטי יתרונות רבים ולכן נפיצותו במגמת עלייה מתמדת. כל מה שרצינו לדעת על דשא סינטטי

סוגי דשא סינטטי:

הדשא סינטטי נפוץ ומצוי בכמעט כל מקום. אך קיים מגוון רחב של סוגי דשא סינטטי. ההבדלים ביניהם עשויים להיות משמעותיים כמו למשל מראה המרבד. מראה המרבד משתנה בגוונים (קיימים מרבדי דשא במבחר גוונים וצבעים. ירוק טרי ורענן, ירקרק-צהבהב טבעי וקשת גווני ירוקים -צהובים-חומים ע"פ העדפה. ניתן להשיג גם דשא סינטטי בצבעים כמו אדום, כחול וצהוב בהם נעשה שימוש בעיקר בגני ילדים, בגני שעשועים, בחדרי משחקים וכד'. בנוסף לגוון, גם עובי הסיבים ואורכם משתנה בהתאם לסוג הנבחר. קיימים מרבדים עם סיבים ארוכים מאוד עד למרבדים עם סיבים קצרים מאוד כך שניתן להתאים את המרבד המדויק לצרכים שלכם. 

איך מזהים דשא סינטטי איכותי?

סוגי הדשא הסינטטי משתנים גם מבחינת איכות. איכות גבוהה של מרבדי דשא סינטטי באה לידי ביטוי בצפיפות הסיבים, בחומר ממנו הם עשויים ובחומר ממנו עשוי המרבד המאחד את הסיבים. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בנושא ההתאמה לצרכים שלכם, ובנוסף, מומלץ לא להתפשר ולצטייד במשטח איכותי שיבטיח עמידות לאורך זמן מאחר וגם התקנת משטח הדשא הסינטטי עולה כסף, ואין אנו רוצים לבצע את העבודה מחדש בעוד שנה.  

לכל מרבד דשא יש 'מפרט טכני' המספק את כל המידע הדרוש על מנת להשוות ולדעת מהו המרבד האיכותי ביותר. בקשו מהספק דשא סינטטי שלכם לעיין במפרט מרבדי הדשא הסינטטי.

שימושים נפוצים לדשא סינטטי:

קיימים מגוון שימושים לדשא סינטטי, ולכן הם נפוצים כל כך. ניתן להתאים סוגי דשא באופן מושלם למטרה שלו, בין אם מדובר בדשא סינטטי לגינת הבית, דשא סינטטי לגינה במרפסת או דשא סינטטי למגרשי ספורט, דשא סינטטי לגני ילדים, דשא סינטטי לבריכות שחייה, דשא סינטטי לבתי מלון ודשא סינטטי למקומות ציבוריים אחרים. 

מלבד שימושו הנפוץ כתחליף למשטח הדשא הטבעי, ניתן להשתמש בדשא הסינטטי גם לתיחום בריכות שחייה, בריכות נוי ודגים, כיסוי שטחים בכל גובה או צורה וכד'. 

איך מתקינים דשא סינטטי:

התקנת הדשא הסינטטי היא פעולה לא מסובכת, אך יש לבצע אותה בצורה מקצועית על מנת להשיג תוצאות יציבות וטובות לאורך שנים. את הדשא הסינטטי ניתן להתקין על מגוון משטחים. כמו על אדמה או על משטחי בטון וכד'. ישנם מי שמחליטים לבצע את העבודה בעצמם, ואין כל בעיה עם זה, אם יש לכם ידע מקצועי. אך כדאי לדעת כי התוצאה כל הנראה לא תהיה דומה. התקנת דשא סינטטי ע"י בעל מקצוע תהיה מדויקת, יציבה ובעל המקצוע אף ידע להקים את הדשא הסינטטי בצורה בה לא יווצרו שלוליות ולא יגרמו הצפות בתנאי מזג אויר סוערים. 

אם בכל זאת החלטתם לבצע את העבודה בכוחות עצמכם, כך מתקינים דשא סינטטי

ניקיון ויישור השטח:

על מנת להגיע לתוצאה מושלמת של משטח דשא סינטטי ישר, נוח וללא הבדלי גובה, יש ליישר את הקרקע. אם על השטח המיועד היה בעבר דשא טבעי, צמחייה סוג חיפוי קרקע אחר וכד' יש לנקות את השטח מאבנים, לכלוך וכל גורם אחר אשר עשוי לפגוע במראה המרבד הסופי. יש למלא בורות ולשטח גבעות ובליטות עד לקבלת משטח ישר לחלוטין. 

הדברה וריסוס:

עשים שוטים או דשא וצמחייה ישנה עשויה לצוץ אם לא נדאג להדבירה. מומלץ לבצע ריסוס של קוטל עשבים, ורק לאחר כשבוע עד 10 ימים להתקין את המרבד. 

חיפוי הקרקע בשומשומית:

בטרם אנו פורסים את מרבד הדשא, עלינו לדאוג לניקוז ולשיפועים שמטרתם למנוע הצטברות מי גשמים, מי ניקוז וכד שיהפכו במהרה לשלוליות גדולות. לכן, מומלץ לחפות את הקרקע בחיפוי קרקע מסוים (השימוש הנפוץ ביותר הוא השימוש בשומשומית קטנה) יש להדק את שכבת המצע היטב.

פריסת יריעת פלריג:

כאשר שכבת המצע מהודקת ויציבה מספיק, יש לפרוס יריעת פלריג. יריעת הפלריג תקבע את המשטח לאדמה ותמנע צמיחת עשבייה שוטה בעתיד. את יריעת הפלריג יש להדק לקרקע בעזרת יתדות ברזל.

פריסת מרבדי הדשא:

לבסוף, יש לפרוס את מרבדי הדשא בצורה אחידה ולהקפיד שכל היריעות מונחות לאותו הכיוון על מנת לשמור על מראה אחיד.  במידה וישנם מספר מרבדי דשא או יש צורך לגזור אותם, יש הקפיד להדביק את המרבדים, להדק אותם ולהניח להם להתייבש כ- 20 דקות. לאחר פריסה והדבקה של המשטח, יש לקבע את המרבדים ע"י יתדות ברזל או ע"י מסמרים מגולוונים. 

שלב סופי - שלב הניקיון:

בשלב האחרון, יש לנקות היטב את המשטח, לטטא אותו בעזרת מטאטא גס או בעזרת מגרפה רכה על מנת להעניק לסיבים מראה אחיד וטבעי. 

אם בכל זאת החלטתם שזה לא בשבילכם, ניתן לקרוא איך לבחור מתקין דשא סינטטי

איך מתחזקים דשא סינטטי:

מיד לאחר התקנת הדשא הסינטטי, הגינה שלך תראה מטופחת וזוהרת אפילו אם עוד לא סיימת את עיצובה. לדשא הסינטטי אין דרישות גדולות לאחר ההתקנה. הוא לא דורש כיסוח, ניקוש עשבים, השקייה מרובה וכד'. והוא אפילו יראה ירוק אחיד, זוהר ויפה כל השנה. התחזוקה היחידה שהדשא הסינטטי דורש הוא ניקיון מידי פעם של עלים שנשרו, של לכלוך שלאחר אירוח וכד. אם את השלב הזה מבצעים בקלות על ידי מעט מים וטיטוא בעזרת מגרפה רכה. 

יתרונות נוספים בשימוש בדשא סינטטי:

מלבד היתרונות הבולטים ביותר של חסכון במים ובתחזוקה קלה ופשוטה, לדשא הסינטטי יתרונות נוספים. הוא נחשב ידידותי לסביבה, עלויות התחזוקה שלו אפסיות, הוא נקי יחסית ממזיקים, נמלים, חרקים וכד', הוא נראה טבעי לכל דבר והסיבים שלו רכים ונעימים למגע והוא משדרג כל משטח בקלות ובמהירות.