X

דבר המפרסמים

לסגירה לחץ על ה X שבצד ימין למעלה

קרא חפשי - מאמרים לקריאה חפשית

מיגון הבית בקלות באמצעות מיגונית ניידת


ממ"ד הוא אחד הצרכים הבסיסיים הדרושים לנו על מנת להגן על עצמנו ממתקפות טילים במצבי מלחמה ומבצעים צבאיים. בעבר, לא היה כלל תקן הדורש הקמת ממ"ד כחלק בלתי נפרד מיחידת הדיור, ולכן כיום אנו רואים יחידות דיור רבות חסרות ממ"ד או ממ"ק. הפתרון היעיל והנוח ביותר הוא הצבת ממ"ד נייד. 

מיגון הבית בקלות בעזרת מגונית ניידת

תהליך בנייה ארוך ומורכב הוא אינו תהליך פשוט, ועל מנת להיכנס אליו, עלינו להתחשב במספר דברים שישפיעו עלינו לאורך התהליך. ראשית, עלינו להתייחס לעובדה כי בניית ממ"ד בשונה מבניית מבנה רגיל אחר, דורש יציקת בטון משוריין, משמע, תנועת משאיות גדולה, כוח אדם גדול שיידרש לביצוע המשימה וכמובן, עלינו לזכור כי לאורך כל הדרך, סביבת בניין המגורים שלנו תיראה כמו אתר בנייה גדול ורועש שעשוי להפריע גם למנוחת השכנים שלנו. התהליך המורכב הזה, הוליד תהליך קצר ויעיל יותר של הצבת מיגונית ניידת בקרבת הבית.

מהי מיגונית ניידת:

מיגונית ניידת היא פתרון יעיל, נוח, זול יותר ומהיר יותר להקמת מרחב מוגן קרוב. המיגונית הניידת מגיעה בשלמותה כאשר היא מוכנה לחלוטין לשימוש כאשר התהליך כולל 3 שלבים בלבד, שלב קבלת האישורים, שלב הכנת השטח ובדיקת יציבות הקרקע באזור ושלב המיקום וההצבה של המיגונית. בעקבות תמ"א 38, תהליך הוצאת האישורים קל ומהיר בדרך כלל.

במקומות כמו מפעלים או בתחומי התעשייה השונים, שאין להם ממ"ד ולכן הפתרון המתבקש הוא לרכוש ממ"מ נייד אשר יגן על העובדים והמנהלים במקרה חלילה של התקפת טילים או מלחמה. המטרה של המיגונית הניידת היא מיגון מהיר באזורים ספציפיים. בבתים שאין בהם אפשרות לבנייה של ממ"ד או מקלט תת קרקעי. ניתן להשתמש במיגונית הניידת בבתים פרטיים, משרדים ומוסדות ציבוריים ומחירה יחסית, אינו יקר. בפיקוד העורף מקפידים כי בכל מבנה או בית יהיה ממ"ד. על פי התקנות של פיקוד העורף,יש לבצע עיבוי קירות המיגונית באמצעות בטון, ולהתקין, חלון ממ"ד, דלת לממ"ד וצינורות אוורור על פי התקנות של הג"א. ניתן להתקין מזגן במיגונית וזה לא פוגע באיטום היות וישנם אביזרי איטום לצנרת המזגן.

בהרבה מפעלים שאין בהם ממ"ד ניתן לרכוש מיגונית ניידת ולהימנע מהאיומים והאזהרות של פיקוד העורף. כל המיגוניות הניידות, נבנות תחת פיקוח מחמיר של קבלן אשר יש לו את ההיתרים הדרושים לבניית חדרי ביטחון. יש להזמין מראש את המיגונית היות וזמן האספקה של מיגונית כזאת, יכול לארוך בין שבוע לשלושה חודשים. בשנים האחרונות, חל ביקוש רב עבור מיגוניות ניידות, במיוחד באזורים המועדים למתקפות טילים כמו בצפון או בדרום הארץ. בבתים צמודי קרקע שהם במצב ישן, ניתן לבנות אלמנטים טרומיים מבטון מזוין ופשוט להצמידם למבנה.

מגונית ניידת היא ממ"ד נייד חדרי ביטחון ניידים כמו מיגונית ניידת, אינם דורשים אישורי בניה מיוחדים ומספיק בתקן בניה של החברה המייצרת את המיגונית הניידת. מרבית העיריות והמועצות המקומיות, מאשרות את מיקומן של המיגוניות הניידות, במיוחד במקומות בהם אחוז המקלטים או התושבים על מקלט הוא נמוך מאוד. למי שמעוניין ברכישה של מגונית ניידת, יוכל להתעניין באמצעות הרשת ולמצוא מפעל המתמחה בפתרונות המיגון.

חדרי הביטחון הניידים {מגוניות ניידות} הם בדיוק כמו ממ"ד בנוי קבוע, רק שהשוני ביניהם הוא במבנה הנייד. יש לציין, כי מיגונית ניידת נבנית באיכות וגימור מודרניים וגם כמבנה חדש, אין לו קשר לביתכם. חדרי הביטחון הללו שהם בעצם מיגוניות ניידות, נבנים בשיטות הבנייה המתקדמות והמשוכללות ביותר. מבחינת תשתיות, מיגוניות מתחברות לתשתיות כמו מים וחשמל וכן למערכות ביוב נפרדות וכך, אתם יכולים להבטיח את ההפרדה של התשתיות הקיימות באזור המגורים שלכם. אם יש לכם חששות לגבי חוזק המיגונית, אז תסירו דאגה מלבכם כי מיגוניות נידות, מחייבות עמידה בתקנים מחמירים של בניה במיוחד במדינת ישראל שבה יש החמרה על מבנים מסוג זה בגלל התדירות של המלחמות והתקריות השונות.

למיגוניות ניידות, יש דלת הדף על פי תקן פיקוד העורף וכן, צינורות תקניים לאוורור בגודל של 4 צול. עובי הקירות במיגונית הניידת הם 20 ס"מ ועובי הרצפה הינו 20 ס"מ. בדרך כלל, מיגונית ניידת היא קטנה במקצת מהממ"ד הבנוי קבוע, ולכן משקלה יהיה קטן יותר.