X

דבר המפרסמים

לסגירה לחץ על ה X שבצד ימין למעלה

קרא חפשי - מאמרים לקריאה חפשית

דשא סינטטי - השוואת מחירים נכונה


הליך בחירת מרבד דשא סינטטי איכותי לגינה עשוי להיות מבלבל. קיימים סוגים רבים של דשא מלאכותי, ושם המרבד ברב המקרים, אינו מספר לנו הרבה עליו. אז איך בעצם עורכים השוואת מחירים בין סוגי דשא סינטטי? הכל במאמר הבא.

מהו דשא סינטטי ואיך הוא הפך לנפוץ כלכך לשימוש?

דשא סינטטי הוא למעשה דשא מלאכותי, העשוי במסיבי פלסטיק באיכות משתנה והוא מדמה באופן מושלם מרבד דשא טבעי. הדשא הסינטטי הפך נפוץ כל כך לשימוש כבר בתקופת משבר המים בישראל והוא נמצא במגמת עלייה מתמדת בשל היתרונות הנוספים שהוא מביא ריתו. במקור, הדשא הסינטטי היווה תחליף למרבד הדשא הטבעי שעלויות ההשקיה שלו הרקיעו שחקים עם עליית מחירי המים. אך גם כאשר מדינת ישראל חזרה למצב שגרה, רבים בחרו דווקא להתקין דשא סינטטי ולא לשתול דשא טבעי ממספר סיבות. 

דשא טבעי דורש תחזוקה שוטפת רבה. הוא דורש השקייה מרובה, הוא דורש כיסוח, ניקוש עשבים, הדברת מזיקים וכו'. בתקופה כמו זו, בה הזמן הפנוי מצטמצם, וכל דקה פנויה הופכת לנכס, נמצא שניתן להינות ממרבד דשא נקי ונעים בלי צורך תמידי לתחזק אותו. יתרון נוסף ובולט של הדשא הסינטטי על הדשא הטבעי, הוא בעובדה שהדשא הסינטטי תמיד זמין לשימוש ונראה יפה ואסתטי, לעומת הדשא הטבעי הנוטה לדהות ולהתייבש בעונות מסוימות בשנה, או לצבור שלוליות ענק ובוץ מלכלך בחורף.  

עליית המדרגה בשימוש בדשא סינטטי קרתה בעיקר כי בטווח הארוך, דשא סינטטי חסכוני יותר מאשר דשא טבעי מבחינה כלכלית, הוא חסכוני יותר מבחינת תחזוקה והוא תמיד נראה במיטבו, קיץ - חורף - סתיו - אביב. אז למה לעבוד קשה בעצם?

איך בוחרים דשא סינטטי?

רבים נוטים לחפש דשא סינטטי לפי מחיר למטר, ועל פי התוצאות, לבחור את מרבד הדשא הסינטטי הזול ביותר. וזו הטעות הנפוצה והגדולה ביותר.

חשוב לזכור, כי במקרים כמו דשא סינטטי, הזול עולה ביוקר, ובמקרים קיצוניים, זול עולה פי כמה מהמחיר היקר ביותר. עכשיו נפרט. 

על מנת להינות באופן מלא מהדשא הסינטטי אותו בחרנו, השאיפה שלו היא למצוא מרבד דשא מלאכותי שמדמה מראה דשא טבעי ככל שניתן. בנוסף, עלינו לוודא כי צפיפות הסיבים גבוהה מאחר וצפיפות סיבים נמוכה עשויה להיראות דלילה, והדשא יראה דליל לעומנת דשא עם סיבים צפופים מאוד שמקרינים דשא בריא וסמיך ואסתטי שנעים ונוח לשבת עליו ולשחק עליו. בנוסף, ככל שהסיבים צפופים יותר כך הדשא עמיד יותר. אורך הסיבים הוא עניין של העדפה, אך מרבדי דשא סינטטי מאיכות נמוכה ובמחיר זול, הם לרב מרבדים שנראים כמו שטיח ירוק עם סיבים ירוקים פלסטיים קצרים. לא נעים למגע ולא יפה למראה. מלבד העניין האסתטי, ישנם חסרונות נוספים לדשא הזול. דשא סינטטי זול עשוי להתפורר, הסיבים שלו יהפכו למעין אבקה ירוקה ומלכלכת, הוא ידהה בשמש, הוא מתחמם מאוד בשמש עד שלא ניתן לדרוך עליו, הוא עשוי להיות נטול פתחי ניקוז מה שיגרום להצפות ולירקת על הדשא, והוא ללא ספק מחזיק מעמד פחות שנים. דשא סינטטי זול, מתאים בעיקר לחיפוי אזורים לצורכי אסתטיקה לא לשימוש ולדריכת הולכי רגל. כדאי לדעת כי גם להתקנת הדשא הסינטטי השפעה גדולה על המראה של הדשא ועל תוחלת החיים של הדשא. 

איך עורכים השוואת מחירים בין סוגי דשא סינטטי?

לכל יבואן של דשא סינטטי, ניתנת האפשרות למתג אותו ולהעניק לו שם ייחודי משל. אך חשוב לזכור, כי אותם הספקים מספקים למבחר גדול של יבואנים, מה שככל הנראה מעלה את הסבירות שמדובר באותו סוג של מרבד דשא סינטטי, מאותו איכות ועם אותו המפרט הטכני. או במילים אחרות - מרבד זהה לחלוטין. על פניו, נראה כי לא ניתן להשוות מחירים מאחר ולכל יבואן ישנם מרבדים שונים, אך אם נדע לבחון את המפרט הטכני המוצמד לכל מרבד, נדע לזהות מרבדים דומים או זהים.לדוגמא, ניתן לראות בקישור המצורף השוואת מחירים ומפרטים טכניים של דשא סינטטי. אם נתמקד בטבלה, נדע לזהות את ההבדלים ברמת צפיפות הסיבים, בצפיפות התיפורים, בגובה הסיבים ועוד. כך נדע לזהות איזה גליל דשא סינטטי איכותי יותר ואיזה פחות. אחד הפרטים שחשוב מאוד לבדוק בבחירת הדשא, הוא משך האחריות הניתנת למרבד. חברות רבות המספקות דשא סינטטי, מתנות את משך האחריות בהתקנה מקצועית או מאריכות את משך האחריות במקרים של התקנה מקצועית של חברה המתמחה בהתקנת דשא סינטטי. למשל, מרבד דשא סינטטי שמקבל אחריות יצרן של 3 שנים, עשוי לקבל הארכת אחריות במידה והדשא מותקן על ידי אנשי מקצוע.